Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybuch w kamienicy

Data publikacji 12.07.2007

Wczoraj, kilkanaście minut przed 23:00 w kamienicy przy ul. Mostowej doszło do wybuchu materiału pirotechnicznego. Zginął 18-letni mężczyzna a jego rówieśnik z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak wynika z ustaleń policjantów, nastolatki same skonstruowały materiał wybuchowy.

Na pomysł skonstruowania go wpadło trzech 18–latków, którzy korzystając z ogólnie dostępnych substancji postanowili wymieszać je z sobą. Spotkali się w pomieszczeniu wózkowni (tuż obok mieszkania jednego z nich). Wiele wskazuje na to, że nie posiadali szczegółowej wiedzy na temat konstruowania materiałów pirotechnicznych, próbowali eksperymentować w sposób bardzo amatorski. Prawdopodobnie nie potrafili osiągnąć spodziewanego rezultatu i wówczas jeden z nich wyszedł do mieszkania, aby doczytać nieco o właściwościach substancji, które usiłowali zmieszać z sobą. W tym czasie nastąpiła eksplozja. Na miejscu zginął jeden z mężczyzn, drugi z ciężkim obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Dodatkowo do szpitala trafiło także trzyletnie dziecko z podejrzeniami zaczadzenia. W trakcie akcji ratowniczej z budynku ewakuowano mieszkańców (około 40 osób). Do policyjnego aresztu trafił trzeci z 18–latków, który dzisiaj zostanie przesłuchany. Za sprowadzenie tego typu zagrożenia dla życia innych osób grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony