Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania do sprawy korupcji w WORD

Data publikacji 12.07.2007

Policjanci zatrzymali wczoraj cztery osoby podejrzane o wręczanie łapówek i pośrednictwo w załatwieniu egzaminów na prawo jazdy. To kontynuacja sprawy korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu, do której zatrzymano już 31 osób. Zatrzymanym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej zapukali wczoraj wczesnym rankiem do kilku mieszkań na terenie Zamościa i Biłgoraja. Zatrzymano cztery osoby, w tym 54-letni Radosława T., pracownika zamojskiego ośrodka egzaminowania. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna powołując się na znajomości i wpływy u egzaminatorów pośredniczył w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za udzielenie mu korzyści majątkowych. 

Za pośredniczenie w załatwianiu pozytywnych wyników egzaminów zatrzymany został także instruktor nauki jazdy z jednej z zamojskich szkół jazdy – 34-letni Władysław D. Mężczyzna we wrześniu i czerwcu ubiegłego roku udzielił oraz pomógł w udzieleniu korzyści majątkowej w zamian za załatwienie pozytywnych wyników egzaminów. 

Do tej sprawy policjanci zatrzymali także pośrednika przekazującego łapówki, 52-letniego Zenona K., z Zamościa i 19-letniego Tomasza K. z Biłgoraja, któremu policjanci przedstawili zarzut udzielenia łapówki w zamian za załatwienie sobie egzaminu. 

Podczas przeszukania w domach zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli dwa samochody osobowe warte ok. 24 tysięcy złotych. 

Wszystkie osoby będą odpowiadać za przyjmowanie korzyści majątkowych lub pośredniczenie przy ich przekazywaniu. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Do tej pory policjanci ustalili łącznie 31 osób podejrzanych w sprawie korupcji w zamojskim WORD. Wśród zatrzymanych był egzaminator, instruktor nauki jazdy i pośrednicy przekazujący łapówki.

Powrót na górę strony