Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci doskonalili swoje umiejętności

Policjanci grupy realizacyjnej zielonogórskiej komendy miejskiej ćwiczyli wczoraj elementy taktyki działania - także te, które mogą im być przydatne podczas zabezpieczenia Euro 2012.

Wczoraj policjanci z grupy realizacyjnej ćwiczyli pod okiem instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Głównym elementem ćwiczeń było zatrzymywanie przestępców poruszających się pojazdami. W ćwiczeniach, w charakterze  obserwatorów, uczestniczyli także przedstawiciele grupy realizacyjnej Straży Granicznej, którzy często prowadzą wspólne działania i realizacje z zielonogórskimi policjantami.

 Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone i poprawnie wykonane. Każdy element ćwiczony jest po kilkanaście razy, aby w sytuacji rzeczywistej, podczas zatrzymania przestępców, uspokajania kibiców, interweniującym policjantom nic nie zagrażało. Podczas akcji najważniejsza jest perfekcja, zgranie i zaufanie do kolegów.

Głównym zadaniem grupy jest przede wszystkim zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców oraz wspomaganie innych policjantów w zorganizowanych działaniach i zatrzymaniach, a także zabezpieczanie imprez sportowych. Ponadto policjanci będą realizować także inne działania, m.in. będą patrolować miasto i wspierać inne patrole podczas interwencji, będą konwojować niebezpiecznych przestępców czy brać udział w realizacji zadań związanych z ochroną VIP-ów. Najprawdopodobniej policjanci z rrupy realizacyjnej będą brać także udział w zabezpieczeniu meczów i imprez związanych z rozgrywanymi w czerwcu w naszym kraju Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w jednym z miast gospodarzy turnieju.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / wm)

Powrót na górę strony