Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za sutenerstwo do aresztu

Data publikacji 21.03.2012

Policjanci z Włocławka, przy współudziale funkcjonariuszy z Opola, zatrzymali obywatela Bułgarii, który zmuszał kobiety do prostytucji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Teraz grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do włocławskiej komendy zgłosiły się trzy obywatelki Bułgarii i zawiadomiły o tym, że ich rodak zmusza je do uprawiania prostytucji, czerpiąc z tego korzyści finansowe. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Włocławscy policjanci złożyli wniosek do Prokuratury Rejonowej we Włocławku o wszczęcie śledztwa oraz przesłuchanie kobiet przed sądem.

Mundurowi ustalili, że proceder trwał od kilku lat. Rozpoczął się w 2009 r. na terenie Opola, gdzie wcześniej przebywały obecne pokrzywdzone. Wszystko wskazywało na to, że ich stręczyciel również przebywał w tym samym miejscu.

Gdy w ubiegłym roku trzy obywatelki Bułgarii znalazły się na terenie powiatu włocławskiego mężczyzna nie odpuścił - cały czas je "nadzorował". Kobiety zdecydowały się więc zawiadomić o wszystkim policję.

W ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny, pomogli funkcjonariuszom policjanci z Opola. To oni ustalili i w miniony poniedziałek (19.03.br.) zatrzymali 31-letniego Bułgara.

Dzisiaj (21.03.br.) mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej we Włocławku, gdzie przedstawione zostały mu zarzuty stręczycielstwa, sutenerstwa i zmuszania do prostytucji. Chwilę później stanął przed sądem, który przychylił się do wniosku złożonego przez policję oraz prokuraturę i zadecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie.

Za przestępstwa, które popełnił, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony