Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzewanego o uprowadzenie 11-latki

Data publikacji 22.03.2012

21 marca 2012 roku około 15:00 policjanci zatrzymali 46-latka podejrzewanego o uprowadzenie 11-letniej Julii. Do wydarzeń doszło w godzinach popołudniowych 19 marca w rejonie ulicy Naruszewicza w Łodzi. Dziewczynka została uwolniona około 19:00. Sprawca zwabił ją pod pretekstem szukania psa a następnie woził samochodem po mieście.

Policjanci skrupulatnie sprawdzali każdą informację mogącą naprowadzić na trop sprawcy. Na podstawie relacji koleżanek dziewczynki oraz samej uprowadzonej sporządzono dwa portrety pamięciowe. Po ich publikacji na bieżąco spływały do policji różne informacje. Wszystkie były weryfikowane. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanego, a Komendant Miejski Policji w Łodzi powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, w której skład wchodzi 9 najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy przypisanych tylko i wyłącznie do tej sprawy. Pomocny okazał się również odzew na apel dotyczący kontaktu z policją osoby, która pomagała wypchnąć w poniedziałek samochód. Ten świadek wskazał markę pojazdu oraz kolor co w połączeniu z zebranymi wcześniej przez policję informacjami ułożyło sie  wspójną całość.

21 marca we wczesnych godzinach rannych funkcjonariusze dotarli do domu w gminie Andrespol gdzie miał przebywać podejrzewany. Okazało się, że w nocy opuścił posesję. Skierował się najprawdopodobniej w kierunku kompleksu leśnego. Tam też rozpoczęto obławę z udziałem funkcjonariuszy KMP i KWP w Łodzi. Około godziny 15:00 wytropił go pies policyjny.

46-latek trafił do policyjnego aresztu pozostając tam do dyspozycji prokuratury. Był już wczesniej notowany przez policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli także starszy model opla vectry w ciemno niebieskim kolorze.

Dziękujemy za wszystkie przekazane policji sygnały, publikacje komunikatów wraz z portretami pamięciowymi w mediach, a także bezpłatne udostępnienie telebimów na terenie Łodzi.

(KWP w Łodzi / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.29 MB)

Powrót na górę strony