Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W paczce były rekwizyty

Data publikacji 22.03.2012

Policjanci zabezpieczyli zawartość paczki, która dziś rano trafiła do jednej z firm kurierskich. Jak ustalili mundurowi, w paczce znajdowało się 7 skorup granatów, zapalniki bez cech niebezpiecznych, 3 karabiny maszynowe z zaspawanymi iglicami. Jak się okazało, przedmioty nie stwarzają niebezpieczeństwa. Prawdopodobnie zostały przesłane w celach kolekcjonerskich lub artystycznych.

Dziś o 7.00 rano pracownik jednej z firm kurierskich powiadomił policjantów z Ochoty o paczce, z której wypadł granat wraz z zapalnikiem. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne załogi, w tym policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Na miejscu ewakuowano 120 osób, głównie pracowników firmy.

Po dokładnym sprawdzeniu zawartości przesyłki, która została wysłana z jednego z krajów Europy Zachodniej na Wschód policjanci zabezpieczyli 7 skorup granatów, zapalniki bez cech niebezpiecznych, 3 karabiny maszynowe z zaspawanymi iglicami.

Specjaliści ocenili, że znalezisko nie stwarza niebezpieczeństwa. Ustalono także nadawcę paczki, który w piśmie do firmy kurierskiej oświadczył, że przedmioty mają jedynie charakter dekoracyjny i artystyczny i zostały przesłane jako rekwizyty.

Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony