Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów

Data publikacji 22.03.2012

Policjanci zatrzymali 19-latka, który podpalił samochód. Pojazd skradł z jednego z mikołowskich komisów samochodowych. W ręce stróżów prawa wpadło również jego 5 kompanów. Wspólnicy włamali się do komisu. Po 3 nieudanych próbach kradzieży aut, udało im się odjechać seatem cordobą.

Orzescy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 19-latka, który podpalił samochód. Okazało się, że spalony wrak to seat, skradziony w nocy z komisu samochodowego położonego w Mikołowie na ulicy Wojska Polskiego. Śledczy ustalili, że mężczyzna ukradł go wspólnie ze swoimi 5 kompanami. W tym celu włamali się oni do garażu i biura komisu.

Z pomieszczeń skradli różne przedmioty oraz kluczyki do zaparkowanych tam aut. Przestępcy zniszczyli jeden z samochodów, a 3 inne usiłowali ukraść. Udało im się uruchomić seata cordobę, którym odjechali. W trakcie dalszych działań, kryminalni zatrzymali pozostałych sprawców. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu mikołowskiego w wieku od 18 do 24 lat oraz 16-latek.

Wartość strat oszacowano na około 25 tys. złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, zostali objęci dozorem policyjnym. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Katowicach /wm)

Powrót na górę strony