Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu

Data publikacji 22.03.2012

Policjanci z wydziału kryminalnego świebodzińskiej komendy Policji zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego, które miało miejsce na terenie powiatu świebodzińskiego. Mężczyzna odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

W poniedziałek (19.03.2012 r.) dyżurny świebodzińskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że do mieszkańca w Cibórzu (gm.Skąpe) dodzwonił się mężczyzna, który podczas rozmowy poinformował, że pod budynkiem mieszkalnym podłożona została bomba, a podłożony ładunek zostanie uruchomiony w przypadku niewpłacenia 10 tys. złotych okupu.

Na miejsce natychmiast skierowane zostały wszystkie służby ratownicze. Przeprowadzona została ewakuacja osób przebywających w budynku, odłączony został także prąd i gaz. Następnie policjanci z Zespołu do Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, przy użyciu psa tropiącego materiały wybuchowe, sprawdzili budynek oraz teren przyległy do budynku.

Prowadzone na miejscu czynności nie potwierdziły zgłoszenia, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Przekazana Policji informacja dała podstawy do pracy operacyjnej. Ta, w ciągu niespełna 24 godzin, pozwoliła na zatrzymanie osoby mającej związek z alarmowym telefonem. Zatrzymany mężczyzna okazał się być autorem telefonu do mieszkańca Ciborza.

Zatrzymany to 34-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, który usłyszał już zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Wykonywane przez policjantów służby kryminalnej czynności pozwoliły również na ustalenie, że podejrzany już kilka lat wcześniej notowany był za popełnienie takiego samego przestępstwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / wm)

Powrót na górę strony