Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój na właścicielce kantoru

Data publikacji 22.03.2012

Wspólne działania Policji i Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o napad na kantor wymiany walut. 27-letni sprawca, mieszkaniec Kamieńca Ząbkowickiego, trafił już do aresztu. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W Paczkowie doszło do rozboju na 62-letniej kobiecie, która pracowała w kantorze wymiany walut. Tuż po otwarciu placówki młody mężczyzna wszedł do pomieszczenia i zaatakował kobietę, po czym zabrał jej torebkę i uciekł. Policjanci z województwa opolskiego powiadomili ościenne jednostki i na podstawie rysopisu funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego wytypowali potencjalnego sprawcę. Już następnego dnia wskazany mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną. Przebywał w tym czasie w wynajmowanym pokoju w Bardzie. Funkcjonariusze podczas przeszukań miejsc zamieszkania 27-latka odnaleźli przedmioty pochodzące z rozboju lub użyte podczas napadu. Sprawca został przekazany policjantom z Paczkowa.

Na podstawie zebranych materiałów można było przedstawić zatrzymanemu zarzut rozboju. Policjanci mający wiedzę, o tym, że już wcześniej mężczyzna był karany za włamania, kradzieże oraz posiadanie środków odurzających wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej skontrolowali samochód należący do brata zatrzymanego. W trakcie przeszukania auta 25-latka znaleziono 90 tabletek ekstazy, które starszy brat dał mu na przechowanie.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności związane z tą sprawą. Podejrzanemu o rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

(KWP w Opolu / KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony