Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

12 zatrzymanych za napaść na gimnazjalistów z Liniewa

Data publikacji 22.03.2012

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali już wszystkich wytypowanych wcześniej sprawców pobicia gimnazjalistów z Liniewa. Łącznie zatrzymanych zostało 12 mężczyzn. Są to mieszkańcy pow. kościerskiego w wieku od 17 do 20 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godz. 15.00  dyżurny Policji otrzymał informację, że w okolicy przystanku autobusowego w Liniewie zaatakowano grupę młodych ludzi. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z opiekunem młodzieży ustalili, że dwunastoosobowa grupa zamaskowanych mężczyzn zaatakowała gimnazjalistów czekających na autobus. Zaraz po tym agresorzy uciekli.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Zabezpieczyli monitoring, rozmawiali ze świadkami zajścia i na tej podstawie wytypowali napastników. Pierwszego z nich zatrzymano już po kilku godzinach. We wtorek do policyjnego aresztu trafiło kolejnych pięciu sprawców. Wczoraj kryminalni zatrzymali ostatnich sześciu sprawców tego czynu.

Łącznie policjanci zatrzymali 12 mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat. W ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kominiarki, których używali w trakcie zdarzenia.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty i zostaną w dniu dzisiejszym doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wystąpili z wnioskiem o areszt dla zatrzymanych. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony