Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia odkażanego alkoholu

Data publikacji 23.03.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej w Łodzi zlikwidowali nielegalną rozlewnię odkażanego alkoholu i zatrzymali trzech mężczyzn związanych z tym procederem. Zabezpieczono blisko 5 tysięcy litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 392 tys. zł. Sprawę prowadzić będzie Izba Celna, której funkcjonariusze wspierali policjantów podczas tej akcji.

21 marca 2012 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi, opierając się na uzyskanych informacjach, dotarli w rejon ulicy Senatorskiej, gdzie znajdują się stare hale pofabryczne użytkowane aktualnie przez różne firmy. Około 9:45 funkcjonariusze zauważyli wjeżdżającego na obserwowany teren citroena jumper z zaklejonymi tylnymi szybami. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn. Weszli do jednego z budynków, w którym również szczelnie zasłonięte były okna, z wnętrza jednak dochodziły odgłosy pracujących maszyn a wokół wyczuwalna była specyficzna woń. Po kontroli okazało się, że kierujący pojazdem to 45-letni łodzianin. Jego rola najprawdopodobniej polegała na organizowaniu dostaw skażonego spirytusu, butelek, czy też korków. Na terenie hali zatrzymano dwóch podejrzewanych: 57-letniego pracownika i 62-letniego właściciela. Wpadli na gorącym uczynku. Wewnątrz „szła pełną parą” obsługiwana przez nich linia technologiczna służąca do odkażania i rozlewania alkoholu. Ujawniono filtry, pompy i użytkowane urządzenia, trzy pojemniki typu mauzer a w nich 2290 litrów alkoholu oraz 67 kartonów, a w nich łącznie 1675 wypełnionych cieczą plastikowych butelek o pojemności 1 litra. Po przeszukaniu citroena zabezpieczono pojemnik o pojemności 1000 litrów wypełniony cieczą o silnej i specyficznej woni opatrzony etykietą „alkohol rolniczy-skażony”.

Wartość zakwestionowanych wyrobów oszacowano na ponad 392 tysiące złotych. Dowody oraz zatrzymanych przekazano Izbie Celnej, która poprowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.76 MB)

Powrót na górę strony