Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utrzymywali się z kradzieży paliwa ze stacji

Data publikacji 23.03.2012

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Łodzi zatrzymali przestępczy duet, który okradał stacje benzynowe a następnie odsprzedawał skradzione paliwo stałym odbiorcom. Łącznie łupem sprawców padło blisko 2000 litrów etyliny o łącznej wartości 11 tys. zł.

Od kilku tygodni policyjni specjaliści zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu pracowali na szeregiem kradzieży paliwa, do których doszło na stacjach benzynowych. Funkcjonariusze przeanalizowali wiele zapisów z monitoringu, które pozwoliły znacznie zawęzić krąg podejrzewanych osób. Policjanci ustalili, że w każdym przypadku kradzieży dokonywał ten sam skład osobowy, choć poruszający się innymi pojazdami. Ich sposób działania był zawsze podobny, podjeżdżali pod dystrybutor, tankowali bak do pełna i odjeżdżali bez płacenia. Poruszali się vw passatem lub bmw. Złodziejski duet był przekonany, że nie przerejestrowanie zakupionych samochodów pozwoli uniknąć odpowiedzialności i identyfikacji. Przekonali się jednak, jak bardzo się mylili kiedy policjanci pojawili się 21 marca w wynajmowanym przez nich mieszkaniu na łódzkim Widzewie. 25-letnia kobieta i jej o rok starszy kompan zostali zatrzymani.

Śledczy zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że sprawcy mogli dokonać co najmniej 80 kradzieży na terenie samej Łodzi i kilkunastu podobnych czynów na terenie województwa. Okradali stacje różnych koncernów w okresie od października ubiegłego roku do lutego br. Skradzione paliwo sprzedawali stałym odbiorcom po atrakcyjnej cenie. Oboje byli bezrobotni i utrzymywali się jedynie ze swojej przestępczej działalności. Śledczy nie wykluczają że zatrzymane osoby mogły działać również poza województwem łódzkim. W przeszłości byli notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony