Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ uderzyli w narkotykowy biznes

Data publikacji 23.03.2012

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 23-letniego bydgoszczanina i jego dziewczynę pod zarzutem udziału w handlu narkotykami. Decyzją sądu oboje najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami. Do sprawy zatrzymany został również 36-latek. Jak twierdzą funkcjonariusze rozpracowujący ten przestępczy proceder, to jeszcze nie koniec sprawy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy rozpracowywali działającą na terenie naszego województwa grupę przestępczą, która zajmowała się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych w Bydgoszczy. Ustalenia, którymi dysponowali policjanci, pozwoliły na pierwsze uderzenie.

W miniony wtorek (20.03) w Bydgoszczy, na terenie dzielnicy Kapuściska, zatrzymali 23-letniego Jakuba S. i jego 19-letnią dziewczynę. Podczas przeszukania miejsc ich zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kokainę, woreczki zawierające śladowe ilości marihuany oraz puste dilerówki, w których sprzedaje się poporcjowany towar. Z zebranych do sprawy materiałów wynika, że dystrybucją narkotyków para zajmowała się co najmniej od połowy ubiegłego roku.

Dzień później, w środę (21.03), do sprawy policjanci zatrzymali także 36-letniego mieszkańca Grudziądza - Roberta B., podejrzewanego o kupowanie od zatrzymanej pary środków odurzających i substancji psychotropowych.

Jeszcze tego samego dnia cała trójka usłyszała zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających, za co - zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii - grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 36-latek został objęty policyjnym dozorem. Bydgoszczanin i 19-latka wczoraj (22.03.) zostali doprowadzeni do sądu, który - na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy CBŚ dowodów - zadecydował, że oboje 3 najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Jakub S. jest związany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. W przeszłości był notowany za posiadanie narkotyków, udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym oraz za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Grudziądzanin również posiada bogatą przeszłość kryminalną. Był notowany za rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie narkotyków.

Jak twierdzą funkcjonariusze, sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Nagranie audio O akcji CBŚ mówi kom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy

Pobierz plik O akcji CBŚ mówi kom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy (format mp3 - rozmiar 1.51 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.2 MB)

Powrót na górę strony