Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania za włamania do automatów

Data publikacji 23.03.2012

Trzecią już w tym roku grupę zajmująca się włamaniami do automatów do gier rozbili policjanci z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Sprawcy, podobnie jak poprzednio, pokonywali zabezpieczenia urządzeń, używając do tego elektronicznego transmitera generującego sztuczne wygrane. Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty dokonania pięciu takich czynów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło wczorajszej nocy. Na widok policjantów 44-letni mieszkaniec Siedlec w rękawie kurtki ukrył urządzenie do zakłócania pracy automatów. Transmiter przełamując elektroniczne zabezpieczenia określonego typu automatów w sztuczny sposób generował wysokie wygrane. Przy zatrzymanym znaleziono również większą ilość monet służących do gry na automatach i blisko 2 tysiące złotych w banknotach.

W wypłacaniu pieniędzy 44-latkowi, który był organizatorem nielegalnego procederu, pomagali dwaj mężczyźni: 22-letni mieszkaniec gminy Łosice i 18-latek z gm. Międzyrzec Podlaski. Oni również zostali zatrzymani. Ich zadaniem było wypłacanie pieniędzy i ewentualne zasłanianie mieszkańca Siedlec, który osobiście używał transmitera.

Sprawa jest rozwojowa. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupa działała również w innych powiatach na Lubelszczyźnie, a także na terenie innych województw.

Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem do automatów. Tylko na terenie powiatu bialskiego udało im się w pięciu miejscach ukraść ponad 11 tys. zł. Za przestępstwa, którego się dopuścili grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pt)

Powrót na górę strony