Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 61-letniemu mężczyźnie, który ugrzązł w bagnie

Data publikacji 25.03.2012

Szybka reakcja oficera dyżurnego piskiej komendy Policji i zaangażowanie policjantów prewencji pozwoliło na uratowanie życia 61-letniemu mężczyźnie, który wybrał się do lasu na poszukiwanie zrzucanych przez jelenie poroży i ugrzązł w okolicznym bagnie. Zanim odnaleźli go policjanci, mężczyzna stał przez kilka godzin unieruchomiony po pas w moczarach. Odnaleziony, lecz wyziębiony, 61-latek trafił na obserwację do szpitala.

Wczoraj kilka minut po godzinie 21.00 oficer dyżurny piskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w lesie w okolicach miejscowości Karwik ktoś woła o pomoc. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Już kilkanaście minut po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze odnaleźli 61-letniego mieszkańca miejscowości Karwik, który stał po pas w bagnie i nie mógł się wydostać.

Jak się okazało, mężczyzna wyszedł z domu około godziny 10.00, aby w okolicznych lasach poszukać zrzuconych przez zwierzęta poroży. W trakcie wędrówki, przez własną nieuwagę, mężczyzna wszedł na badno i ugrzązł w nim. Ponieważ nie był on w stanie wydostać się o własnych siłach, zaczął wzywać pomocy. Jego nawoływania usłyszała kobieta, która powiadomiła policjantów.

61-latek był uwięziony w bagnie kilka godzin. Mężczyzna z uwagi na wyziębienie organizmu trafił do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji oficera dyżurnego piskiej komendy Policji i zaangażowaniu funkcjonariuszy prewencji, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony