Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

12 osób zatrzymanych w sprawie śmiertelnego pobicia

Data publikacji 25.03.2012

Specjalna grupa powołana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji pracuje nad sprawą śmiertelnego pobicia przy ul. Wielickiej w Krakowie. Policjanci zatrzymali 12 osób. Od wczoraj wykonują czynności z zatrzymanymi. Zebrane materiały w tej sprawie zostaną przekazane do prokuratury celem oceny prawnej i podjęcia dalszych ewentualnych działań.

W sobotę (24.03.) ok. 3.00 nad ranem krakowska policja została powiadomiona że przy torach tramwajowych przy ul. Wielickiej leży ranny mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna ma rany głowy. Pomimo udzielonej pomocy medycznej 17-latek zmarł w karetce pogotowia. Jak ustalili policjanci, w tym rejonie przypuszczalnie doszło do sprzeczki, a następnie bijatyki kilkunastu osób. Raczej nie były to zaplanowane działania – o czym świadczą powyrywane paliki podtrzymujące świeżo zasadzone drewka, które posłużyły jako broń. Ustalono, że 17-letni chłopak miał przeszłość kryminalną , pojawiał się w policyjnych notowaniach, a ostatnio był zatrzymywany do rozboju.

Komendant wojewódzki powołał specjalną grupę złożoną z policjantów komendy wojewódzkiej i miejskiej, której celem jest praca nad tą sprawą. Na miejsce natychmiast skierowano duże siły policyjne – przez kilka godzin trwały oględziny miejsca zdarzenia, zbierano i zabezpieczano ślady. Policjanci przeczesywali okolicę w poszukiwaniu sprawców.

Przez całą noc trwały zatrzymania. Zaraz po zdarzeniu zatrzymano 8 młodych mężczyzn. W ciągu następnych godzin zatrzymano jeszcze kolejnych 4. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Krakowa w wieku od 18 do 25 lat. Okazało się, że wszyscy zatrzymani są pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Od wczoraj policjanci wykonują czynności z zatrzymanymi. Zebrane materiały w tej sprawie zostaną przekazane do prokuratury celem oceny prawnej i podjęcia dalszych ewentualnych działań – postawienia zarzutów oraz środków zapobiegawczych. Wszystko wskazuje na to, że porachunki miały tło kryminalne.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony