Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 25.03.2012

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie pierwsi pojawili się na miejscu pożaru, który wybuchł w jednej z kamienic przy ulicy Poniatowskiego. Z płonącego i zadymionego mieszkania wynieśli mężczyznę. Stróże prawa prawdopodobnie uratowali mu życie.

Wczoraj około 16.00 w budynku przy ulicy Poniatowskiego w Cieszynie wybuchł pożar. W pobliżu miejsca zdarzenia przejeżdżał patrol kryminalnych. Funkcjonariusze bez chwili zastanowienia, pomimo wydobywających się z mieszkania kłębów gęstego dymu, nie czekając na strażaków, zdecydowali się na przeprowadzenie akcji ratunkowej. Z pomocą pośpieszyli im wezwali na miejsce koledzy z pobliskiej komendy.

W sumie 8 stróżów prawa rozpoczęło akcję ewakuacji całej kamienicy. Po kolei z 7 mieszkań wyprowadzili na zewnątrz 14 mieszkańców. Policjanci prewencji, aby się dostać do płonącego mieszkania, wspięli się na balkon. Następnie przez okno wyciągnęli 46-letniego mężczyznę, który sam nie mógł wydostać się z budynku. Pozostali funkcjonariusze, po sprawnie przeprowadzonej ewakuacji mieszkańców, zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu straży pożarnej.

Uratowany mężczyzna trafił do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala przewieziono również dwóch policjantów, którzy zostali ranni podczas akcji ratunkowej. Pierwszy z objawami zatrucia tlenkiem węgla, a drugi został ranny w rękę, gdy siłą wyważył drzwi, aby się dostać do pomieszczenia. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny pożaru.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony