Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wywieźć łup taksówką

Data publikacji 13.07.2007

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do hurtowni z piwem przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Mężczyźni ukradli 6 beczek i 8 kartonów z butelkami piwa. Aby wywieźć łupy na miejsce włamania wezwali taksówkę.

O dziwnych klientach powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie dzisiaj około 3:45 w nocy kierowca Taxi. Przekazał, że dostał zgłoszenie, że pasażerowie oczekują na niego na ul. Mełgiewskiej. Gdy pojechał na miejsce, czekało na niego trzech mężczyzn. Okazało się, że chcieli do samochodu załadować beczki z piwem. To zaniepokoiło kierowcę. Odmówił zrealizowania kursu i zawiadomił Policję.

Dyżurny natychmiast skierował na ul. Mełgiewską policjantów. Ci dojeżdżając na miejsce zauważyli leżące po jednej i drugiej stronie ogrodzenia hurtowni beczki i kartony. Zobaczyli również trzech mężczyzn, którzy nieśli jeszcze jedną beczkę. Sprawcy na widok nadjeżdżającego samochodu zaczęli uciekać pozostawiając łupy. 

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch z nich – 21-letniego Sylwestra K. i 14-letniego Przemysława S. Obydwaj byli nietrzeźwi. Młodszy miał 1 promil, starszy 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostali przewiezieni do VI Komisariatu Policji w Lublinie. Zostaną przesłuchani po wytrzeźwieniu.

Za kradzież z włamaniem 21-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia. 14-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Policjanci poszukują trzeciego włamywacza.

Powrót na górę strony