Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W konwoju wrócił do kraju

Data publikacji 26.03.2012

Miał na swoim koncie list gończy i dwa Europejskie Nakazy Aresztowania, był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze i czerpanie korzyści z nierządu. Paweł U. myślał, że ucieczka za granice uchroni go przez sądem. Mylił się, dzięki współpracy polskich funkcjonariuszy z kolegami z Wielkiej Brytanii mężczyzna został zatrzymany. Teraz wrócił do kraju z kajdankami na nadgarstkach w policyjnym konwoju lotniczym wraz z 17 innymi zatrzymanymi w Anglii Polakami.

36-letni Paweł U. był poszukiwany listem gończym i dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Sąd Okręgowy w Kielcach. Z informacji zgromadzonych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynikało, że mężczyzna od 1998 roku działał w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wymuszeniami rozbójniczymi, rozbojami i czerpaniem korzyści z nierządu. Grupa do której należał charakteryzowała się dużą bezwzględnością, a jej członkowie do zastraszania używali broni, kijów bejsbolowych i innych niebezpiecznych narzędzi grożąc swoim ofiarom pozbawieniem życia.

Paweł U. chcąc uniknąć kary uciekł z Polski do Wielkiej Brytanii. Dzięki wspólnym wysiłkom Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP, Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP oraz Policji brytyjskiej mężczyzna został zatrzymany. Przebywał w Wielkiej Brytanii od mniej więcej dwóch lat i posługiwał się fałszywym dowodem osobistym.

Teraz mężczyzna wrócił do Polski w policyjnym konwoju lotniczym. Na pokładzie wojskowego samolotu znajdowało się w sumie 18 osób zatrzymanych na wyspach, wśród nich był także 36-letni Paweł U. W 2011 roku w konwojach zbiorczych do kraju przetransportowano 986 osób w 65 lotach. W sumie polscy policjanci w 2011 roku przekonwojowali drogą lotniczą 1425 osób w 384 konwojach.

kj

Poszukiwany członek zorganizowanej grupy przestępczej wpadł w Wielkiej Brytanii >>

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.83 MB)

Powrót na górę strony