Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa zabójstwa księdza wyjaśniona (aktl.)

Data publikacji 13.07.2007

Dzisiaj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy doprowadzą do sądu celem zastosowania tymczasowego aresztowania trzech mężczyzn zamieszkałych w powiecie tucholskim. Mężczyźni w wieku 19, 20 i 25 lat są podejrzani o zabójstwo księdza Henryka K. w m. Żalno w maju ubiegłego roku. Zatrzymanie to miało związek z inną, narkotykową sprawą prowadzoną przez policjantów.

Zatrzymani są podejrzanymi w prowadzonym śledztwie dotyczącym nielegalnej plantacji marihuany zlokalizowanej w jednym z domów jednorodzinnych w Tucholi, do której wcześniej zatrzymano 20-, 25-latka i w tę środę 19-latka.

20- i 25-latkowi policjanci zarzucają zabójstwo, trzeciemu podejrzanemu udział w rozboju na osobie księdza K. Podejrzani zostaną dzisiaj doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. 

Prowadząc działania w tej sprawie przesłuchano ponad 500 osób i przeprowadzono kilkadziesiąt przeszukań. Podczas śledztwa wykryto szereg innych przestępstw, w tym takich, które nie były zgłoszone organom ścigania, przede wszystkim włamań do plebanii na terenie woj. kujawsko – pomorskiego. Ustalono 6 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 25 zarzutów. Ujawniono i zabezpieczono przedmioty pochodzące z włamania do domu w Toruniu w 2002 r. w tym broń palną, ujawniono i zabezpieczono alkohol w butelkach bez znaków akcyzy a także samochód osobowy bez opłat celnych.

Powrót na górę strony