Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Radziejowa zatrzymali oszusta

Data publikacji 26.03.2012

Radziejowscy kryminalni zatrzymali 25-latka, który wyłudzał towary z firm działających na terenie kilku powiatów. Funkcjonariusze odzyskali część przedmiotów, które mężczyzna posługując się sfałszowaną pieczątką, brał na tzw. odroczony termin płatności. Jak twierdzą policjanci to nie koniec sprawy, nadal ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Radziejowscy kryminalni zatrzymali 25-latka, który jak wynika z ustaleń policjantów, od kilku miesięcy wyłudzał towary z firm działających na terenie powiatu radziejowskiego, inowrocławskiego i aleksandrowskiego. Jego łupem padł między innymi sprzęt RTV, materiały budowlane oraz elektronarzędzia. Mężczyzna wszystkie te przedmioty brał na tzw. odroczony termin płatności. Oszust posługiwał się w tym celu sfałszowaną pieczątką, która miała uwiarygodnić prowadzenie przez niego działalności gospodarczej. Kryminalni ustalili kilkunastu poszkodowanych, od których 25-latek wyłudził sprzęt wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tym procederze. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego kryminalni odzyskali część wyłudzonych przedmiotów.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy /wm)

Powrót na górę strony