Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja w referacie mieszkaniowym

Data publikacji 13.07.2007

Policjanci z wydziału do walki z korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie kobiety związane z nieprawidłowościami przy przydziale lokali mieszkalnych w Gliwicach. Jedną z zatrzymanych jest kierowniczka referatu mieszkaniowego urzędu miasta, drugą jest mieszkanka Gliwic, która dała łapówkę. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie warte 0,5 mln zł.

W trakcie śledztwa śląscy policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę Gliwic, która za 12 tys. zł łapówki otrzymała przydział lokalu mieszkalnego, pomimo że nie była osobą uprawnioną do przyznania jej tego lokalu. Łapówkę za pozytywne załatwienie sprawy otrzymał były Prezes Zarządu Budynków Mieszkalnych, który od lutego br. przebywa w areszcie. Jemu również zarzuca się przyjmowanie łapówek za pomoc w załatwianiu przydziałów mieszkań. 

Drugą zatrzymaną kobietą jest 46-letnia kierowniczka Referatu Mieszkaniowego UM w Gliwicach. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego nieuczciwej urzędniczce przedstawiono zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjęcia łapówek w kwocie ponad 25 tys. zł w zamian za pomoc przy załatwieniu przydziału mieszkań osobom nieuprawnionym. 

Podejrzanym kobietom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W całej sprawie, która jest rozwojowa policjanci i prokuratorzy zatrzymali już 8 osób. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych o łącznej wartości prawie 500 tys. zł, w tym cztery samochody marki Honda Jazz, Ford Fokus, VW Polo i Citroen C3.

Powrót na górę strony