Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies ponownie wytropił złodzieja

Data publikacji 27.03.2012

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który ukradł przewody telekomunikacyjne. Do sprawcy kradzieży doprowadził policjantów "Albor" - policyjny pies. 59-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed południem stalowowolscy policjanci zostali poinformowani przez pracownika firmy telekomunikacyjnej o kradzieży około 105 metrów przewodów z nadziemnej linii w okolicach miejscowości Studzieniec (gmina Pysznica). Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że brakuje przewodów pomiędzy trzema słupami telekomunikacyjnymi i prawdopodobnie przewody zostały odcięte siekierą.

Na miejsce zdarzenia została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza. Razem z policjantami do pracy zabrał się "Albor" - pies policyjny specjalizujący się w tropieniu śladów. Już po chwili podjął trop i ruszył w kierunku miejscowości Szwedy, doprowadzając swojego przewodnika do jednego z domów w tej miejscowości. Jak się szybko okazało, "Albor" trafił w dziesiątkę.

W domu policjanci zastali 59-letniego mężczyznę, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i opisał policjantom jej przebieg. Najpierw przy użyciu kija zrzucał przewody ze słupów, a później siekierą przecinał kabel. Przewody opalał i w ten sposób pozyskiwał miedź, którą następnie sprzedawał w punktach skupu surowców wtórnych.

Mężczyzna wskazał miejsce w kompleksie leśnym, w którym ukrył skradzione przewody. Stalowowolscy kryminalni udowodnili mu jeszcze trzy podobne przestępstwa, których dokonał w styczniu i lutym tego roku.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, która zastosowała wobec niego policyjny dozór. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Policyjny pies "Albor" w stalowowolskiej komendzie służy od 2007 roku. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. W marcu ubiegłego roku doprowadził do miejsca, w którym sprawcy przestępstwa ukryli łupy pochodzące z włamania do zakładu betoniarskiego.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony