Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała sprzedać nieleglne papierosy... policjantowi

Data publikacji 28.03.2012

Telefoniczna pomyłka 37-letniej obywatelki Ukrainy zapadnie jej na długo w pamięć. Kobieta z handlową ofertą sprzedaży papierosów bez akcyzy zamiast dodzwonić się do klienta, wybrała numer… dolnośląskiego policjanta. Jak duże było jej zdziwienie, kiedy w umówionym miejscu zjawili się mundurowi. Kobieta posiadała miała przy sobie nielegalne papierosy. Za popełnione wykroczenie skarbowe 37-latka została ukarana mandatem.

Wczoraj hrubieszowscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że na terenie miasta 37-letnia obywatelka Ukrainy posiada przy sobie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Informacja pochodziła od policjanta z Dolnego Śląska, do którego przez pomyłkę dodzwoniła się wskazana kobieta. Ta,  nie mając świadomości z kim rozmawia, oznajmiła, że ma papierosy i czeka na niego w umówionym miejscu w Hrubieszowie.

Policjant szybko poinformował o tym fakcie hrubieszowskich funkcjonariuszy, którzy udali się na wskazane miejsce. Jakież duże było zdziwienie kobiety, kiedy w umówionym miejscu zjawili się mundurowi. 37-letnia obywatelka Ukrainy  posiadała przy sobie ponad 30 paczek nielegalnych papierosów. Kobieta została  przewieziona do komendy Policji, zaś jej nielegalny towar zabezpieczono.

Za popełnione wykroczenie skarbowe 37-latka została ukarana przez funkcjonariusza Izby Celnej 200-złotowym mandatem.

(KWP w Lublinie / wm)

Powrót na górę strony