Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zniszczenie bankomatu i kradzież kamery przemysłowej

Data publikacji 28.03.2012

Trzej młodzi mężczyźni, zatrzymani przez oławskich policjantów, odpowiedzą przed sądem za kradzież kamery przemysłowej i zniszczenie bankomatu, o które są podejrzani. Jeden ze sprawców zerwał kamerę monitorującą obszar w okolicy bankomatu, nie wiedząc, że inna kamera również rejestruje ich chuligańskie wybryki. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozić im może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani to mieszkańcy gminy Oława, w wieku od 18 do 20 lat. Do zatrzymania doszło po tym, jak przedstawiciel jednego z banków, działających na terenie miasta, poinformował oławską policję o zniszczeniu bankomatu i kradzieży kamery przemysłowej, monitorującej teren w okolicy urządzenia.
 
Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy, szybko zidentyfikowali osoby podejrzane o ten czyn. Okazało się bowiem, że ich „wyczyn” zarejestrowała inna kamera. Jak ustalili funkcjonariusze, są to osoby notowane już wcześniej przez policję. Wandale pili wcześniej alkohol. Potem jeden z nich zerwał kamerę zainstalowaną przy bankomacie, licząc, że w ten sposób on i jego koledzy unikną odpowiedzialności. W tym samym czasie pozostali podejrzani „atakowali” urządzenie, kopiąc w nie i uderzając kamieniami. Zatrzymani nie przewidzieli jednak, że w tym czasie obserwuje ich inna kamera.

Cała trójka odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Straty powstałe w wyniku działania wandali oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Za kradzież i zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony