Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka przewoziła rowerem dziecko

Data publikacji 13.07.2007

Legniccy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która będąc pod wpływem alkoholu jechała rowerem wioząc na nim swoją 5-letnią córkę. Obok na rowerku jechał chłopczyk. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety blisko 2 prom. alkoholu.

Wczoraj po 17:00 na drodze pomiędzy miejscowościami Mierzowice a Lisowice policjanci zauważyli rowerzystkę, która nie mogła utrzymać równowagi w czasie jazdy. W koszyku umocowanym na bagażniku roweru siedziała dziewczynka. Dodatkowo, obok kobiety na rowerku jechał chłopczyk. W pewnym momencie kobieta wywróciła się na jezdnię.

Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystkę. Przeprowadzone badanie wykazało u niej 1,75 promila alkoholu w organizmie. Dzieci zatrzymanej, 5-letnią dziewczynkę i jej 6-letniego braciszka, przekazano pod opiekę ojca.

Kobieta została umieszczona w miejskiej Izbie Wytrzeźwień w Legnicy. Za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do roku, natomiast za narażenie osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony