Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe mercedesy świętokrzyskiej Policji

Data publikacji 28.03.2012

Pierwsze 8 mercedesów sprinterów 316 CDI, dostosowanych do potrzeb służby prewencyjnej, trafiło do świętokrzyskich policjantów. Nowe samochody zastąpią wysłużone już volkswageny. Z nowych aut będą korzystać policjanci samodzielnego pododdziałów prewencji Policji w Kielcach. W kwietniu do jednostki dostarczonych zostanie kolejnych 8 furgonów.

Jeden pojazd przeznaczony jest dla 8 policjantów (kierowca, dysponent oraz 6 policjantów w II przedziale) i umożliwiają ich wygodny transport wraz z pełnym wyposażeniem (m.in. kaski ochronne, zestawy ochrony osobistej, tarcze, pałki szturmowe, broń). Szerokie i wysokie drzwi przesuwne z każdej strony pojazdu (o szerokości 130 cm i wysokości 182 cm) dają możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu.

Ochronę nowym furgonom zapewniają kraty ochronne na szybach i osłona podsilnikowa. Pojazd posiada wzmocnioną instalację elektryczną (m.in. dodatkowy akumulator), nową sygnalizację uprzywilejowania opartą całkowicie na energooszczędnej technologii LED. Warunki służby polepszają m.in: klimatyzacja dwustrefowa obejmująca całe wnętrze pojazdu, dodatkowe ogrzewanie oraz dodatkowe punkty świetle. Każdy z pojazdów posiada dwa komplety opon (zimowych i letnich).

Nowe furgony będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w czasie zgromadzeń, demonstracji imprez masowych i sportowych, w tym m.in. podczas finałowego turnieju Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Na co dzień będą głównie wykorzystywane przez policjantów do patrolowania ulic miast i przeprowadzania interwencji.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.36 MB)

Powrót na górę strony