Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skorumpowany urzędnik

Data publikacji 13.07.2007

Małopolscy policjanci zatrzymali wczoraj 61-letniego kierownika Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podejrzanego o korupcję. Urzędnik miał dostać 20 tys. zł łapówki od firmy deweloperskiej za bezproblemowe załatwienie sprawy. Mężczyznę złapano na gorącym uczynku. Grozi mu za to nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP w Krakowie od kilku tygodni dostawali informacje o skorumpowanym urzędniku PEC. Jak ustalili, kierownik tego urzędu w czasie rozmowy z jednym z krakowskich deweloperów powiedział, że zgodzi się na pewne odstępstwa od planu budowlanego związanego z rurami cieplnymi pod warunkiem, że dostanie za to pieniądze. Chodziło przede wszystkim o bezproblemowe załatwienie tej sprawy i skrócenie terminu wydanej zgody. Za tę przysługę domagał się łapówki. Strony wynegocjowały, że dostanie 20 tys. złotych.

Do wręczenia pieniędzy miało dojść w budynku MPEC przy ul. Makowskiego. Całość operacji od tej pory kontrolowali policjanci wydziału antykorupcyjnego.

Do spotkania dewelopera z kierownikiem doszło wczoraj ok. godz. 12:00 w jego gabinecie. W momencie, gdy kierownik wziął pieniądze a deweloper wyszedł, do akcji wkroczyli policjanci. Urzędnik schował pieniądze pod papierami na biurku. Urzędnika zatrzymano.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony