Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

Data publikacji 29.03.2012

Wczoraj rano policjanci zatrzymali w Gdańsku 28-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o wymuszenie rozbójnicze. Mężczyzna wraz z kuzynem, grożąc bronią, próbował wyłudzić od niemieckiego przedsiębiorcy 500 tys. euro.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych gdańskiej komendy wojewódzkiej wczoraj wczesnym rankiem weszli do jednego z domków działkowych na terenie Gdańska, gdzie zatrzymali 28-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez wymiar sprawiedliwości Republiki Federalnej Niemiec.

Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie na terenie Niemiec włamania do mieszkania jednego z biznesmanów i próby wymuszenia przy pomocy broni palnej ok. pół miliona euro. Z uwagi iż pokrzywdzony nie posiadał takiej kwoty, bandyci zmusili go do otwarcia sejfu i ukradli 20 tys. euro. Po zdarzeniu uciekli na teren Polski.

28-latek został aresztowany. W najbliższym czasie mężczyzna prawdopodobnie zostanie przekazany stronie niemieckiej, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa. Polski kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony