Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ćwiczyli na łódzkich stadionach

Data publikacji 29.03.2012

Ponad 130 policjantów z Oddziału Prewencji w Łodzi i Nietatowego Oddziału Prewencji w pełnym rynsztunku pojawiło się dzisiaj na dwóch największych arenach sportowych. Funkcjonariusze uczestniczyli w ćwiczeniach doskonalących umiejętności, które będą wykorzystywane podczas rozgrywek ligowych, a także zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Ideą tych cyklicznych spotkań jest zapoznanie funkcjonariuszy z geografią obu obiektów czyli z rozmieszczeniem sektorów, stref buforowych oraz wyjść ewakuacyjnych. W Oddziale Prewencji Policji w Łodzi pełni służbę wielu policjantów, z których nie wszyscy są łodzianami lub dotychczas nie zabezpieczali meczów i mogą nie znać charakterystyki stadionów.

Takie ćwiczenia mają im pomóc podczas trwania imprez bez problemu poruszać się po obiektach szczególnie przy dużej presji czasu. Przełożeni przewidzieli kilka wariantów działań, z którymi mieli poradzić sobie policjanci. Między innymi było to oddzielenie sektorów antagonistycznie nastawionych kibiców, zabezpieczenie murawy przed bezprawnym wtargnięciem kibiców czy opróżnienie sektora w związku z wystąpieniem jakiegoś zagrożenia.

Ćwiczenia takie są nie tylko sprawdzianem dla policjantów, ale również dla dowódców. W ich przypadku doskonali się wydawanie komend i poleceń, koordynowanie działań, a także właściwe dyslokowanie sił i środków na obiekcie. Poza tym próbie poddany jest sprzęt łącznościowy i nagłaśniający oraz wyposażenie osobiste policjantów.

(KWP w Łodzi / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.79 MB)

Powrót na górę strony