Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o wyłudzenie wielomilionowych kredytów zatrzymani przez CBŚ

Data publikacji 29.03.2012

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu zlikwidowali grupę przestępczą, której członkowie wyłudzili wielomilionowe kredyty. Śledczy zatrzymali 13 osób podejrzanych o ten proceder. Trzech z nich decyzją sądu trafiło do aresztu na 3 miesiące. Przestępcom grozi do 10 lat więzienia.

Od pewnego czasu policjanci Centralnego Biura Śledczego otrzymywali informacje, że w Poznaniu istnieje kancelaria doradczo-finansowa, której pracownicy udzielają pomocy przy uzyskaniu kredytów osobom niemającym zdolności kredytowej. Prawnicy kancelarii udzielali wszelkiej pomocy kredytobiorcom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Proceder polegał na przygotowaniu fałszywych dokumentów, na podstawie których właściciele zgłaszających się firm otrzymywali kredyty bankowe w wysokości nawet do kilkuset tysięcy złotych.

Funkcjonariusze CBŚ zajmujący się sprawą sprawdzili setki dokumentów i zebrali wiele dowodów. W efekcie zatrzymano 13 osób podejrzanych o wyłudzenia, wszyscy są mieszkańcami wielkopolski.

Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto postawiła wszystkim zatrzymanym zarzuty wyłudzeń na łączną sumę około 12 mln złotych.

Trzech z zatrzymanych, głównych organizatorów przestępczego procederu, zostało decyzją sądu tymczasowo aresztowanych.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Teraz trwa ustalanie, jaka część wyłudzonych pieniędzy trafiała do organizatorów – właścicieli kancelarii.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony