Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne ćwiczenia „EURO 2012” na przemyskim dworcu

Data publikacji 29.03.2012

W Przemyślu odbyły się ćwiczenia w ramach policyjnych przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Działania miały na celu sprawdzenie współdziałania policjantów w sytuacji zakłócenia porządku publicznego w pociągu oraz w rejonie dworca kolejowego. W ćwiczeniach udział wzięło prawie 600 funkcjonariuszy Policji z garnizonów Polski południowo-wschodniej, Straż Graniczna, Straż Ochrony Kolei i Służba Celna.

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 Policja podejmuje działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców województwa podkarpackiego oraz osób przemieszczających się pomiędzy miejscami organizacji rozgrywek piłkarskich.

Jednym z wielu zdań jest zapewnienie bezpieczeństwa osób podróżujących koleją. W związku z tym na terenie Dworca PKP w Przemyślu odbyły się ćwiczenia, w których udział wzięli funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei oraz Służby Celnej.

Ćwiczenia obejmowały działania związane z zabezpieczeniem przejazdu grupy kibiców przez teren województwa podkarpackiego. Podstawowym celem manewrów było sprawdzenie taktyki działania pododdziałów Policji podczas zabezpieczenia tego typu zdarzeń oraz współpracy pomiędzy jednostkami oraz podmiotami pozapolicyjnymi.

Poza podkarpackimi policjantami w działaniach wzięli również udział funkcjonariusze z woj. małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony