Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświadczenie Policji w sprawie miejsca rozegrania Finału Pucharu Polski

Data publikacji 30.03.2012

Komenda Główna Policji, wbrew temu co twierdzi członek zarządu PZPN – Pan Witold Dawidowski, nie wystąpiła do PZPN z żadnym wnioskiem w sprawie planowanego miejsca rozegrania meczu o Finał Pucharu Polski. Nie jest też prawdą, że policja kielecka wydała negatywną opinię na temat możliwości wykorzystania do tego celu stadionu Korony. Policja nie wydała jakiejkolwiek opinii, bo jak do tej pory nikt nie zwrócił się do niej z wnioskiem, na podstawie którego takowa opinia jest wydawana.

Wczoraj w Polskiej Agencji Prasowej i wielu mediach korzystających z jej komunikatów opublikowano wypowiedź członka zarządu PZPN – Pana Witolda Dawidowskiego, sugerującą, brak możliwości rozegrania meczu finałowego o Puchar Polski w Gdańsku, na wniosek Komendy Głównej Policji i niemożność organizacji tego spotkania w Kielcach, ze względu na negatywną opinię tamtejszej Policji.

Niestety wypowiedź ta nie jest zgodna z prawdą, gdyż: po pierwsze, Komenda Główna Policji nie wystąpiła do PZPN z żadnym wnioskiem w sprawie planowanego miejsca rozegrania meczu o Finał Pucharu Polski. W świetle naszego prawa opinię o możliwości rozegrania meczu piłkarskiego, będącego imprezą masową wydaje właściwy miejscowo komendant Policji. Jak dotąd komendant miejski Policji w Gdańsku takowej nie wydał – trwa analiza zagrożeń i analiza stanu przygotowań stadionu i organizatora do organizacji takiego meczu. Po drugie komendant miejski w Kielcach nie mógł wydać w tej sprawie jakiejkolwiek opinii, gdyż jak do tej pory nie wpłynął do tamtejszej jednostki żaden wniosek w sprawie organizacji meczu o Finał Pucharu Polski na stadionie Korony Kielce.

Rzecznik Prasowy

Komendanta Głównego Policji

insp. dr Mariusz Sokołowski

Powrót na górę strony