Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił śmiertelnie i okradł 91-latka

Data publikacji 30.03.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej oraz widzewskiego Komisariatu w Łodzi, zatrzymali 39-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku czego 91-letni pokrzywdzony zmarł. Sprawca dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora. Niewykluczone, że po sekcji zwłok nastąpi zmiana kwalifikacji czynu.

Do tragicznych wydarzeń doszło najprawdopodobniej wieczorem 26 marca w jednym z mieszkań na obrzeżach Widzewa, gdzie sprawca zaatakował 91-letniego lokatora, którego następnie okradł i pozostawił bez pomocy. Następnego dnia, 27 marca rodzina zaniepokojona brakiem kontaktu z dziadkiem , który nie odbierał telefonu postanowiła go odwiedzić. Zastali otwarte drzwi , wewnątrz ślady plądrowania i nieżyjącego już członka rodziny. Mężczyzna miał na ciele ślady świadczące o wcześniejszym pobiciu.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż skradziono około 1500 złotych. Z uwagi na brak śladów świadczących o włamaniu jedna z wersji zakładała, że ofiara mogła znać swojego późniejszego oprawcę. W działania oprócz policjantów z VI Komisariatu włączyli się funkcjonariusze z komendy miejskiej i wojewódzkiej. Ich wspólne ustalenia doprowadziły na trop 39-letniego mężczyzny zameldowanego w sąsiedztwie, a faktycznie przebywającego we wsi w powiecie łódzkim-wschodnim. Z informacji wynikało, że bywał w mieszkaniu 91-latka, od którego zdarzało mu się pożyczać pieniądze. Początkowo całkowicie zaprzeczał jakoby miał cokolwiek wspólnego ze śmiercią znajomego starszego pana. Bardzo szybko jego fałszywa wersja została zweryfikowana przez kryminalnych.

28 marca około 20:45 został zatrzymany. Podczas przeszukania zabezpieczono obciążające go dowodowy. Część z nich ujawniono także w wynajętej skrytce na dworcu kolejowym. Noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj przesłuchany przez Policję usłyszał wstępne zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj, po otrzymaniu wyników sekcji zwłok, prokuratura przedstawi zarzut. Niewykluczone, że ulegnie on zmianie. Wówczas zapadną decyzje o środku zapobiegawczym.

(KWP w Łodzi / pt)

Powrót na górę strony