Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy zaopatrujący studentów

Data publikacji 30.03.2012

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy tworzyli siatkę dilerów zaopatrujących w narkotyki studentów krakowskich uczelni.

Realizacją tej sprawy zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Podejrzewali, że młodzi mężczyźni mogą zajmować się rozprowadzaniem narkotyków wśród studentów, a do procederu może dochodzić w pokojach studenckich.

Kolejno następujące zatrzymania przyniosły w efekcie potwierdzenie tych podejrzeń – w jednym z mieszkań odnaleziono ponad pół kilograma marihuany. Narkotyk ukryty został w drukarce, do której młody mężczyzna sięgał, gdy tylko do pokoju przychodził „klient”. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli także akcesoria służące do porcjowania i pakowania narkotyków oraz zapiski i telefony komórkowe a także podrobione pieczątki i druki zaświadczeń lekarskich – funkcjonariusze ustalają, czy przy użyciu tych pieczątek wystawiano sfałszowane zaświadczenia lekarskie, do kogo mogły one trafiać i ile takich zaświadczeń wystawiono.

Według ustaleń funkcjonariuszy prowadzących sprawę narkotykowy „interes” ruszył z początkiem roku akademickiego – zebrany materiał dowodowy obejmuje okres od października ub.r.

Trzej zatrzymani do tej sprawy mężczyźni to studenci w wieku od 21 do 22 lat. Zostali już przesłuchani, usłyszeli zarzuty mówiące o posiadaniu i udzielaniu środków odurzających – jednemu z nich przedstawiono także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a kolejnemu udziału w obrocie znacznymi ilościami środkami odurzającymi.

(KWP w Krakowie / pt)

Film Dilerzy zaopatrujący studentów

Opis filmu: narkotyki, dilerzy, student, studenci

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dilerzy zaopatrujący studentów (format flv - rozmiar 3.92 MB)

Powrót na górę strony