Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabarykadował się w domu przed policjantami

Data publikacji 30.03.2012

22-letni opolanin poszukiwany listem gończym, uciekając przed Policją, zabarykadował się w domu. Próbował uciec oknem, ale funkcjonariusze otoczyli budynek. Po kilkunastu minutach oddał się w ręce Policji. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary ponad 2 lat więzienia za rozbój z nożem w ręku.

W środę (28 marca) około godziny 17.00 policjanci z zespołu poszukiwań celowych KWP w Opolu na jednym ze skrzyżowań w Opolu zwrócili uwagę na kierowcę fiata 126p. Rozpoznali go jako poszukiwanego listem gończym Marcina Z. Funkcjonariusze zawrócili i ruszyli w pościg za mężczyzną. 22-latek dojechał do domu i zabarykadował drzwi. W budynku znajdowali się także jego rodzice i dziewczyna. Policjanci na miejsce wezwali posiłki, ponieważ istniało uzasadnione podejrzenie, że Marcin Z. może posłużyć się niebezpiecznym narzędziem, stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia policjantów oraz członków rodziny. Do kryminalnych dołączył patrol Policji oraz funkcjonariusze z referatu wywiadowczego KMP w Opolu. 22-latek nie odpowiadał na wezwania policjantów, więc podjęto decyzję o wyważeniu drzwi. Wtedy mężczyzna próbował uciec przez okno z tyłu budynku. Próba była bezskuteczna, gdyż funkcjonariusze obstawili wszystkie możliwe wyjścia z domu. Mężczyzna został zatrzymany.

Marcin Z. poszukiwany był listem gończym wystawionym w sierpniu 2011 roku. 22-latek miał odbyć karę ponad 2 lat pozbawienia wolności za rozbój z niebezpiecznym narzędziem. Przestępstwa dopuścił się 25 sierpnia 2010 roku przed północą na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Wtedy to, w jednej z klatek na ulicy Hubala, napadł na kobietę i - przykładając jej nóż do gardła - zażądał wydania pieniędzy. 33-latka straciła portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi oraz telefon. Straty, jakie poniosła poszkodowana w związku z tym rozbojem, oszacowano na ponad 200 złotych.

Wczoraj (29 marca) 22-latek został przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony