Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczna śmierć policjantów ze Stargardu Szczecińskiego

Data publikacji 15.07.2007

Dzisiaj nad ranem około godziny 03:30 pod Stargardem Szczecińskim na drodze krajowej nr 20 doszło do wypadku drogowego, w którym zginęło dwóch policjantów ze stargardzkiej komendy.

Dyżurny ze Stargardu otrzymał zgłoszenie zakłócenia porządku pod dyskoteką w pobliskiej miejscowości. Policjanci udali się we wskazane miejsce. W powrotnej drodze, praktycznie przy samym wjeździe do Stargardu, z jak dotąd nie wyjaśnionych przyczyn radiowóz zjechał nagle na prawe pobocze, uderzył w przydrożne drzewo i stanął w płomieniach. Policję o wypadku poinformował jeden z kierowców przejeżdżających obok tragicznego zdarzenia. Dyżurny wysłał natychmiast służby ratownicze. Po przyjeździe okazało się, że dwaj policjanci już nie żyją.

Powiadomiono prokuratora, który wspólnie z policjantami przeprowadził czynności procesowe. Przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, zabezpieczono ślady, oraz zwłoki. Ze wstępnych ustaleń  wynika, że przyczyną wypadku może być m.in. wtargniecie na jezdnię dzikiej zwierzyny lub awaria pojazdu.

Zmarli funkcjonariusze pełnili służbę od 6 i 16 lat w policji. W ostatnim czasie pełnili służbę w referacie patrolowo – interwencyjnym Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim.

Komendant Wojewódzki Policji polecił objąć opieką przez policyjnych psychologów rodzin tragicznie zmarłych policjantów.

Powrót na górę strony