Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z płonącego domu wyprowadzili ich policjanci

Data publikacji 30.03.2012

Pełniąc służbę w Ząbkach przy ul. Składkowskiego, zauważyli płomienie wydobywające się z garażu budynku jednorodzinnego. Szybka ewakuacja dwóch osób dorosłych z domu oraz sprawnie przeprowadzona przez miejscowych funkcjonariuszy akcja zapobiegła rodzinnej tragedii oraz spaleniu całego mienia. Starszy sierżant Krzysztof Mamiński i sierżant sztabowy Rafał Piotrowski już usłyszeli podziękowania od osób którym pomogli.

Kilka minut przed 2:00 w nocy policjanci z komisariatu w Ząbkach, pełniąc służbę w rejonie ulicy Batorego, zauważyli gęsty dym wydobywający z zabudowań jednorodzinnych. Gdy dojechali do ulicy Składkowskiego, zauważyli objęty płomieniami garaż budynku jednorodzinnego i jeden z zaparkowanych w nim samochodów. Niezwłocznie o tym fakcie poinformowali dyżurnego jednostki, sami zaś natychmiast przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu oraz dzwoniąc i pukając do drzwi, obudzili mieszkańców palącego się domu.

Mężczyzna, który jako pierwszy znalazł się na zewnątrz palącej się posesji oświadczył, że w domu jest jeszcze jego znajoma. Niemal natychmiast policjanci weszli do mocno zadymionych pomieszczeń. Już po chwili mundurowi przez balkon w tylnej części budynku ewakuowali 32-letnią kobietę. Gdy wszystkie osoby były już bezpieczni, policjanci udzielili im niezbędnej pomocy przedmedycznej. Przybyła na miejsce karetka pogotowia z podejrzeniami zatrucia przewiozła do szpitala jednego z policjantów biorących udział w działaniach ratowniczych. Ten po badaniach został wypisany. Jednostki straży pożarnej w krótkim czasie ugasiły powstały pożar.

Szybkie i sprawne działania starszego sierżanta Krzysztofa Mamińskiego i sierżanta sztabowego Rafała Piotrowskiego pomogły zapobiec rodzinnej tragedii oraz uratować większość mienia przed spaleniem. Funkcjonariusze już usłyszeli podziękowania od osób którym pomogli.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony