Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia przed Euro 2012

Data publikacji 30.03.2012

Policjanci z województwa lubuskiego, na stadionie w Zielonej Górze, ćwiczyli elementy taktyki przywracania ładu i porządku podczas imprez masowych. Ćwiczenia te były podyktowane rozpoczynającym się sezonem sportowym i zbliżającymi finałami UEFA EURO 2012.

W ćwiczeniach brali udział policjanci z trzech kompanii województwa lubuskiego: I – Gorzów Wlkp., Międzyrzecz, Strzelce Krajeńskie, II – Zielone Góra, Świebodzin, Krosno Odrzańskie, III – Żary, Żagań, Nowa Sól, Słubice. Razem z nimi ćwiczyli także policyjni przewodnicy z psami służbowymi, antyterroryści i grupa realizacyjna zielonogórskiej komendy miejskiej.

Ćwiczenia odbyły się w oparciu o plan sytuacyjny opracowany przez specjalistów ze Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji, odzwierciedlający hipotetyczne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas zabezpieczeń meczów na Euro 2012.

Aby sprostać wszystkim zadaniom, które stoją przed policjantami w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej, muszą oni doskonalić swoje umiejętności, dlatego przechodzą specjalne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów

Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone i poprawnie wykonane. Każdy element ćwiczony jest po kilkanaście razy, aby w sytuacji rzeczywistej, podczas uspokajania kibiców czy tłumienia zamieszek na stadionie, interweniującym policjantom nic nie zagrażało i aby każdy wiedział co ma w danej sytuacji zrobić. Podczas takich działań najważniejsza jest perfekcja wykonywanych wariantów taktycznych, zgranie i zaufanie do kolegów.

Policjanci z województwa lubuskiego najprawdopodobniej będą brać udział w zabezpieczeniu meczów i imprez związanych z rozgrywanymi w czerwcu w naszym kraju mistrzostwami Europy w piłce nożnej w jednym z miast gospodarzy turnieju – Poznaniu lub Wrocławiu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony