Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację marihuany

Data publikacji 30.03.2012

20 tys. złotych łapówki zaproponował policjantom 27-letni mężczyzna, u którego, w wynajętym domu, gnieźnieńscy policjanci operacyjni ujawnili 90 sadzonek konopi. Do policyjnego aresztu trafił także 28-latek, który wynajął pomieszczenia, gdzie znajdowała się plantacja. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Funkcjonariusze operacyjni gnieźnieńskiej komendy policji ustalili, że na terenie posesji w miejscowości Woźniki w okolicach Gniezna uprawiane są konopie. Wczoraj podczas policjanci przeszukali podejrzane mieszkanie i w pokoju znaleźli nielegalną uprawę konopi. Jako materiał dowodowy zabezpieczono 70 sadzonek i 20 krzaków konopi.

Rośliny hodowane były w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu, przy użyciu odpowiedniej aparatury i sprzętu. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden to pomysłodawca przedsięwzięcia, a drugi był właścicielem lokalu. Jeden z zatrzymanych, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom 20 tys. łapówki oraz zysk z całej znalezionej uprawy.

Wartość zlikwidowanej plantacji wstępnie oszacowano na około 80 tys. złotych. Jak ustalili śledczy, na czarny rynek nie trafi prawie 3 tys. sztuk „działek”.

Za uprawę i posiadanie znacznej ilości konopi oraz środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony