Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony wózek elektryczny - odzyskany

Data publikacji 31.03.2012

Wrocławscy policjanci odzyskali skradziony dwa dni wcześniej elektryczny wózek inwalidzki o wartości ponad 15 tysięcy złotych. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn. Skradzione mienie udało się odzyskać dzięki czujności jednego z mieszkańców, który zauważył dwóch mężczyzn pchających wózek i powiadomił o tym policję.

29 marca 2012 roku około godz. 1:00 wrocławscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży elektrycznego wózka inwalidzkiego na szkodę 24 -letniego mieszkańca Wrocławia. Do zdarzenia doszło podczas, gdy mężczyzna pozostawił wózek przed jednym z klubów. Wychodząc z lokalu stwierdził, że wózek o wartości ponad 15 tysięcy złotych został skradziony.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie, policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży. Sprawa została także nagłośniona medialnie. Dwa dni później, w nocy z 30 na 31 marca 2012 roku, około godz. 1:00 jeden z mieszkańców zauważył dwóch mężczyzn pchających wózek na ul. Powstańców Śląskich. Zadzwonił na nr alarmowy przekazując tę informację Policji.

Gdy funkcjonariusze udali się na miejsce okazało się, że chodzi właśnie o ten - skradziony 29 marca - wózek elektryczny. Został on odzyskany, jednak na miejscu nie było już dwóch zauważonych przez świadka mężczyzn. Podjęto decyzję o użyciu psa tropiącego z przewodnikiem. Pies doprowadził wprost do jednego z mieszkań, w którym przebywali zaobserwowani wcześniej dwaj mężczyźni. 60 i 79-latek trafili do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony