Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje ciężarówek zatrzymani

Data publikacji 02.04.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. rozbili grupę przestępczą dokonującą kradzieży samochodów ciężarowych. Zarzuty usłyszało 12 osób. Policja odzyskała 7 ze skradzionych samochodów.

Początek sprawy sięga lutego ubiegłego roku. W okolicy Świebodzina (woj. lubuskie) doszło wówczas do kradzieży ciągnika siodłowego z naczepą do przewozu drewna. Pierwsze czynności w sprawie wykonywali policjanci z miejscowej komendy powiatowej. Szybko jednak potwierdzono, że śledczy mają do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą, a podobnych kradzieży może być znacznie więcej.

Ustaleniem dalszych okoliczności zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. Policjanci, realizując sprawę pod nadzorem świebodzińskiej prokuratury, zebrali materiały dające podstawę do zatrzymania 12 osób - mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na koncie rozbitej grupy przestępczej znalazło się 20 kradzieży samochodów ciężarowych, o łącznej wartości ponad 4,5 mln złotych. W większości przypadków były to nowoczesne auta, np. wywrotki, których używano na budowie lubuskiego odcinka autostrady A-2. Samochody te po dokonaniu zaboru były legalizowana, a następnie trafiały do odbiorców na terenie całego kraju. Dzięki pracy policji 7 ze skradzionych pojazdów (o wartości ponad 1,6 mln złotych) zwrócono właścicielom.

Podejrzani o dokonanie kradzieży usłyszeli w sumie 101 zarzutów. Głownie dotyczyły one dokonywania kradzieży z włamaniem i uczestnictwa w związku przestępczym. Wobec trzech zatrzymanych zastosowano areszt tymczasowy. Zakończenie czynności przez policję i prokuraturę oznacza skierowanie sprawy do rozpatrzenia przez sąd. Członkom rozbitej grupy przestępczej grożą kary od roku do 10 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.53 MB)

Powrót na górę strony