Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 02.04.2012

Szczecińscy policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców za załamanie prawa na sobotnim meczu Pogoń Szczecin – Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Trzech z nich wdarło się na teren imprezy sportowej - usłyszeli już zarzuty, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Dwaj pozostali nie stosowali się do poleceń służb porządkowych - zostali ukarani wysoką grzywną oraz zakazem stadionowym.

Do zatrzymań doszło w minioną sobotę w czasie meczu pomiędzy zespołami, które zajęły w tabeli I Ligi pierwsze i drugie miejsce. Przed meczem służba porządkowa nie wpuściła na teren stadionu kilkanastu osób, ponieważ były one pod wpływem alkoholu.

W czasie trwania meczu trzy z nich wtargnęły na teren imprezy. Przeszły przez betonowy mur przy ul. Karłowicza i pokonały ogradzającą teren imprezy siatkę. Zanim dotarły do boiska zostały zatrzymane. Wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Wczoraj w Komisariacie Szczecin Pogodno zostały przedstawione im zarzuty z ustawy o imprezach masowych, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy Szczecina w wieku od 18 do 27 lat przyznali się do popełnionego przestępstwa i wyrazili chęć poddania się samoukaraniu. Dzisiaj staną przed prokuratorem, który zaproponuje karę dla podejrzanych.

W czasie trwania imprezy pracownicy służb porządkowych interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ogrodzeniu oddzielającym sektory, pseudokibice nie stosowali się do poleceń. Przy wyjściu ze stadionu mężczyźni ci zostali zatrzymani przez policjantów.

27-letni mieszkaniec Wołczkowa i 23-letni szczecinianin byli pod wpływem alkoholu. Wczoraj została nałożona na nich grzywna w kwocie 2 tys. zł. - wydane zostały również dwuletnie zakazy stadionowe.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony