Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opiekunka odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 02.04.2012

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 18-letnia mieszkanka Bartoszyc podejrzana o usiłowanie zabójstwa starszej kobiety. Sprzątająca u staruszki nastolatka najpierw miała przydusić ją poduszką a następnie zadać dwa ciosy ostrym narzędziem w klatkę piersiową. Pokrzywdzona mieszkanka Olsztyna trafiła do szpitala. Jak ustalili policjanci, agresywne zachowanie nastolatki było spowodowane chęcią szybkiego zdobycia pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Wtedy to do starszej kobiety przyszła opiekunka by posprzątać jej mieszkanie. 18-latka zażądała wyższej zapłaty za usługę niż zwykle. Wtedy to kobiety pokłóciły się. 89-latka nie była zadowolona i zapowiedziała jej, że jest u niej ostatni raz. To właśnie, jak wynika z ustaleń, było powodem agresywnego zachowania się 18-letniej Elżbiety S. Według śledczych dziewczyna miała rzucić się na staruszkę, przydusić ją poduszką a następnie zadać dwa ciosy ostrym narzędziem w klatkę piersiową. Gdy pokrzywdzona straciła przytomność, opiekunka wychodząc miała zabrać z mieszkania portmonetkę z pieniędzmi.

Po ocknięciu się, mieszkanka Olsztyna zadzwoniła do swojego syna i opowiedziała mu o tym co jej się przydarzyło. Początkowo syn nie dowierzał matce. Dał wiarę jej słowom po tym, jak zauważył rany kłute na jej ciele. 89-latka trafiła do szpitala. Wtedy to o wszystkim została powiadomiona Policja.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz rozpytali okolicznych mieszkańców. W mieszkaniu starszej kobiety przeprowadzone zostały także oględziny. Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalili dane personalne opiekunki.

Następnego dnia wcześnie rano funkcjonariusze zapukali do drzwi 18-letniej Elżbiety S. Mieszkanka Bartoszyc była zdziwiona wizytą policjantów. Kobieta została przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Nastolatka usłyszała prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów, decyzją sądu kobieta została aresztowana na trzy miesiące.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony