Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za zabójstwo

Zatrzymani przez policjantów z Lipna 18- i 24-latek podejrzewani o zabójstwo 17-latki usłyszeli zarzuty. Na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów sąd zadecydował o aresztowaniu ich na 3 miesiące. Policjanci pod nadzorem prokuratora cały czas pracują nad wyjaśnieniem okoliczności w jakich doszło do tej tragedii.

Dzisiaj (02.04.2012r.) lipnowscy policjanci doprowadzili do sądu 18- i 24-latka podejrzanych o zabójstwo młodej kobiety, której zwłoki zostały znalezione w piwnicy jednego z domów, na terenie miasta. Wczoraj (01.04.12) na podstawie zebranych przez kryminalnych dowodów, prokurator nadzorujący śledztwo, przedstawił obu mężczyznom zarzuty zabójstwa 17-latki. Dzisiaj (02.04) sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Nadal w policyjnym areszcie pozostają trzy osoby, których związek z tą tragedią jest cały czas wyjaśniany. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Przypomnijmy: policjanci z lipnowskiej komendy, dysponując wcześniejszymi informacjami, weszli w sobotę (31.03.12) do jednego z domów na terenie miasta. Tam, dokonali wstrząsającego odkrycia. W piwnicy budynku znaleźli zwłoki 17-latki. Kobieta była poszukiwana od dwóch dni. W czwartek wieczorem (29.03) zaginięcie swojej 17-letniej córki zgłosił funkcjonariuszom ojciec. Zabezpieczone na miejscu dowody wskazują, że została ona zamordowana. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia cztery osoby, a w niedzielę kolejne dwie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony