Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantowi uratowano 14-dniowe dziecko z bezdechem

Data publikacji 02.04.2012

Asp. sztab. Zygmunt Gil, dyżurny Komisariatu Policji w Grodkowie, podczas służby pomógł ratować dwutygodniowe dziecko, które przestało oddychać. Dzięki instruktażowi policjanta jak udzielić pomocy, mężczyzna wykonał masaż serca i sztuczne oddychanie, przywracając maleństwu oddech.

31 marca br. około 20:30 do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Grodkowie zadzwonił mężczyzna – dziadek dwutygodniowego maleństwa, z prośbą o wezwanie karetki pogotowia do dziecka, które przestało oddychać. Asp. sztab. Zygmunt Gil natychmiast poinstruował mężczyznę o tym jak należy przeprowadzić masaż serca i sztuczne oddychanie. Zgłaszający przekazał te instrukcje innej osobie, która była przy dziecku i rozpoczęła reanimację.

Równocześnie dyżurny zawiadomił dyspozytora pogotowia ratunkowego w Brzegu, skąd z kolei uzyskał informację, że zespól ratunkowy do dziecka już wyjechał. Tę wiadomość przekazał też dziadkowi maleństwa.

Po chwili usłyszał, że dziecko oddycha. Dyżurny rozmawiał ze zgłaszającym do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dziecko zostało przewiezione do Centrum Medycznego w Brzegu. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / mw)
 

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.36 MB)

Powrót na górę strony