Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za sutenerstwo

Data publikacji 16.07.2007

Policjanci z gorzowskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali mężczyzn podejrzanych o sutenerstwo. Wszyscy oni byli właścicielami agencji towarzyskich znajdujących się na terenie Gorzowa. Jak wynika z ustaleń policjantów za wydzierżawienie pomieszczeń i ochronę żądali od prostytutek większej części ich dochodu. Teraz grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą czerpania korzyści z nierządu policjanci z gorzowskiego CBŚ pracowali od kwietnia tego roku. Z informacji, jakie otrzymali wynikało, że na terenie miasta funkcjonuje kilka agencji towarzyskich, których właściciele z czerpania korzyści majątkowych z nierządu uczynili stałe źródło utrzymania. W agencjach pracowały kobiety, które za tzw. ochronę oraz udostępnienie pomieszczeń musiały oddawać większą część zarobionych przez siebie pieniędzy. 

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Gorzowa i okolic w wieku od 23 do 53 lat. Jak wynika z ustaleń policjantów, sutenerstwem parali się od kilku lat. Zostali już tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo, jakiego się dopuścili Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony