Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrok dla kibica – zakaz stadionowy na 2 lata

Data publikacji 03.04.2012

2 tysiące złotych grzywny, zakaz stadionowy na 2 lata i obowiązek osobistego stawiennictwa w komendzie policji w czasie meczów Czarnych Żagań i Reprezentacji Polski - taki wyrok usłyszał w poniedziałek mężczyzna, zatrzymany podczas sobotniego meczu piłki nożnej.

31 marca 2012 r., na stadionie przy ul. Kochanowskiego odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Czarni Arena Żagań – Miedź Legnica. Podczas meczu żagańscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kibica miejscowej drużyny, który nie wykonywał poleceń służby porządkowej, podszedł do strefy buforowej w rejonie sektora kibiców przyjezdnych i używając słów wulgarnych, oraz obraźliwych gestów, prowokował ich do bójki. 22-letni mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

2 kwietnia tego roku policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do Sądu Rejonowego w Żaganiu. Mężczyzna odpowiadał w postępowaniu przyspieszonym. Za popełnione wykroczenia Sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 2 tys. złotych, zakaz wstępu na imprezy masowe, tj. mecze piłki nożnej rozgrywane przez drużynę Czarni Arena Żagań oraz przez drużynę Reprezentacji Polski przez okres 2 lat.

22-latek ma również obowiązek osobistego stawiennictwa w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w czasie trwania imprez masowych, tj. meczów piłki nożnej, rozgrywanych przez drużynę Czarni Arena Żagań, oraz przez drużynę Reprezentacji Polski przez okres 1 roku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony