Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić 50 tys. zł kredytu

Data publikacji 03.04.2012

Trzy osoby podejrzewane o wyłudzenie kredytów wpadły w ręce aleksandrowskich policjantów. W przestępczym procederze brały udział dwie kobiety i mężczyzna, który dodatkowo odpowie za poświadczenie nieprawdy. Całej trójce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Aleksandrowscy kryminalni na podstawie uzyskanych informacji zatrzymali dwie kobiety (53 i 24l.) i mężczyznę (22l.) pod zarzutem usiłowania wyłudzenia kredytów. Z policyjnych ustaleń wynika, że 22-latek wystawił fałszywe zaświadczenia odnośnie zatrudnienia i uzyskiwanych dochodów. Posługując się takimi podrobionymi dokumentami, najpierw 24-latka w jednym z banków poprosiła o kredyt w wysokości 30.000 złotych, a kilka dni później uczyniła to druga kobieta z tym, że wnioskowała o 10 tys. zł mniej.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Obie kobiety odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia kredytu, mężczyźnie natomiast policjanci przedstawili zarzuty pomocnictwa przy usiłowaniu wyłudzenia kredytu i poświadczenia nieprawdy. Teraz całej trójce za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony