Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przejechać policjanta

Data publikacji 03.04.2012

Z prędkością przekraczającą momentami 150 km/h uciekał przed radiowozem kierowca audi, jadąc drogą krajową nr 86. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że jest on pijany. Pijany był również pasażer. Zatrzymani to obywatele Łotwy w wieku 25 i 23 lat. Obaj odpowiedzą za czynną napaść na policjantów.

Funkcjonariusze z drogówki na DK 86 podali sygnał do zatrzymania się kierowcy audi 80. Przy ograniczeniu do 70 km/h audi pędziło 150 km/h. Mężczyzna zlekceważył jednak to polecenie. Z impetem ruszył na policjantów. Szybki unik funkcjonariusza pozwolił na uniknięcie tragedii. Rozpędzone audi uderzyło go w rękę.

Rozpoczął się pościg. Na niektórych odcinkach audi rozwijało prędkość przekraczającą 150 km/h, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Już po niespełna 2 minutach policjanci zdołali jednak wyprzedzić uciekiniera i zmusić go do zatrzymania się. Siedzący w aucie mężczyźni nie chcieli z niego wysiąść. Szukali czegoś w kieszeniach. Widząc zagrożenie, policjanci wybili szybę i wyciągnęli uciekinierów z pojazdu.

Za kierownicą samochodu siedział 25-letni obywatel Łotwy. Pasażerem był jego 23-letni brat. Obaj byli pijani. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Podczas przesłuchania powiedzieli, że jechali do pracy do Niemiec. Będą odpowiadać za czynną napaść na policjantów.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.88 MB)

Powrót na górę strony